Konferencja PSB w Kołobrzegu

W dniach 22-24 listopada 2012r, w Hotelu Pro-Vita w Kołobrzegu, odbyła się coroczna Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Biegów.

Wśród zgromadzonych blisko stu gości i uczestników konferencji obecni byli dyrektorzy największych imprez biegowych w kraju: Maratonu Poznańskiego, Warszawskiego, Krakowskiego, Wrocławskiego i wielu innych.

Jak zwykle oficjalnemu programowi konferencji składającemu się z prezentacji różnych firm świadczących usługi na rzecz organizatorów (pomiar czasu, medale, pamiątkowe koszulki, obsługa kontaktów z mediami) towarzyszyły także intensywne rozmowy zakuluarowe z poszczególnymi organizatorami.
W ciągu trzech dni obrad dyskutowana jest problematyka biegowa. Począwszy od omawiania takich kwestii jak uwarunkowania prawne startu zawodnika czy losowania nagród. W trakcie prezentacji na temat zagadnień pomiaru czasu szeroko dyskutowano zależności pomiędzy szerokością startu, mety i trasy a przepustowością biegu co okazuje się być kluczowym czynnikiem stale wzrastającej frekwencji na biegach.

W godzinach przedpołudniowych bogata reprezentacja uczestników konferencji w ilości 37 osób wzięła udział w biegu na dystansie 3.5km, który przy wspaniałej, słonecznej jesiennej pogodzie i w asyście wybrzeża morskiego dostarczył wszystkim wiele radości.

   Wyniki biegu na 3,5km >> 

  Galeria zdjęć z konferencji oraz biegu, który się odbył >>  

Wyniki biegu podajemy na naszej stronie. Jeżeli ktoś chciał rozwikłać swoje wątpliwości organizacyjne lub poszerzyć swoją wiedzę w tematyce biegów ulicznych to konferencja okazała się bardzo udana. Obecni przedstawiciele wielu największych i najlepszych biegów w Polsce chętnie odpowiadali na nawet najbardziej skomplikowane pytania i udzielali porad na podstawie swojego bogatego doświadczenia. Doskonała baza hotelowa Kołobrzegu i doskonała atmosfera dały się odczuć podczas konferencji sprzyjają rozwojowi biegania w regionie - to tu organizowany jest corocznie jeden z pierwszych biegów wiosennych – Międzynarodowy Bieg Zaślubin.