Liga Festiwalu Biegów


 W sezonie 2014-2015  Festiwal Biegów obejmuje ponad 50 biegów rozgrywanych w całej Polsce. Biegacze biorący udział w biegach z kalendarza Ligi Festiwalu Biegów zbierają punkty w trzech klasyfikacjach:

Klasyfikacja Najlepszy Maratończyk: do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w biegach maratońskich i półmaratońskich Ligi FB. Obowiązkowy bieg 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy: Koral Maraton lub Półmaraton.

Klasyfikacja Najlepszy Góral:do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w  biegach górskich Ligi FB. Obowiązkowy bieg 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy: Bieg na Jaworzynie lub Bieg 7 Dolin i biegi górskie na dystansie 36 i 66 km.

Klasyfikacja Najlepszy biegacz 5-10-15: do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w biegach na dystansach 5,10 lub 15 kilometrów w ramach Ligi FB. Obowiązkowy bieg 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy: Bieg na dystansie 15km lub Bieg Nocny na dystansie 5km lub Życiowa Dziesiątka.

Punkty zdobywamy również w XXIX Międzynarodowym Biegu Zaślubin- 15km


Zawodnicy zdobywają punkty za zajęte miejsca w biegach Ligi FB, które ukończyli według wzoru:

  • 1 miejsce: 1 punkt
  • 2 miejsce: 2 punkty
  • 3 miejsce: 3 punkty itd.

Zwycięzcą klasyfikacji zostaje ten, kto zgromadzi łącznie najmniej punktów. Liczą się trzy najlepsze wyniki w biegach zaliczanych do określonej kategorii. Warunkiem sklasyfikowania jest dodatkowo udział w biegu obowiązkowym dla danej klasyfikacji w ramach 6. PZU Festiwalu Biegowego 2015.

W przypadku równej liczby punktów decyduje suma współczynników w biegach liczonych do klasyfikacji (współczynnik = miejsce w kategorii open w biegu/liczba startujących). Zwycięzcą zostaje zawodnik z niższą sumą współczynników.

Na zwycięzców poszczególnych klasyfikacji w kategorii kobiet i mężczyzn czekają bardzo atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Zwycięzcy klasyfikacji zostaną wyłonieni podczas biegów finałowych w Krynicy-Zdrój w dniach od 11 do 13 września 2015 roku. 


Więcej informacji o zasadach Ligi Festiwalu Biegów w Regulaminie.